Říjen 2012

Pátek 28. září 2012 / První katalog

27. října 2012 v 21:38 | Anushe^ |  ✯ Den za dnem
Pátek 28. září 2012

Přede mnou milovaný pan Vaio a hrnek s citrónovým čajem nám dělá pomyslnou zeď, abychom jsme se z té obrovské vzájemné lásky náhodou nesežrali.. (jenom závidí)...

Oh bože, jak já miluju ty dny volna navíc, kdy jinak obvykle mám dělat úplně něco jiného. Třeba nyní bych měla posledních pár minut anglického semináře. Je strašně super, že je státní svátek!
Nicnedělání, sezení nenamalovaná s XXL reklamním tričkem a už v příliš krátkých teplákách, plus s mastnými vlasy u notebooku. Jooo, tohle já zbožňuju.
Venku zamračeno, chvilkama vyleze sluníčko, ale jinak je stejnak zima, takže jít ven je fakt jen za trest! A já jsem nejspíš provedla něco hrozného, protože během dneška se ještě musím sejít s kamarádkou, která si ode mě půjčila sešity na dopsání... damn.

Je to zábava si psát průběžně takovéto zápisky. Pak až si to budu třeba za rok znovu číst, zavzpomínám, jak jsem se měla a co jsem právě prožívala.. :)
Můj slib, že do konce září se můj blog opět rozběhne, se asi nevyplní, protože.. protože. Ale už se budu opravdu snažit to dořešit. Mám teď celkem psaní náladu, tak uvidíme.

Dnes se chci věnovat svému "super talentu" a rozvíjet ho. Ano, mluvím o svém slavném kreslením. Už asi budu mít do konce roku intenzivní náladu, že jsem v devítce a talentovky jsou za dveřmi, a proto je potřeba se pořádně snažit (teď hlavně myslím v kreslení a malování, škola je až bod číslo dvě). Ono to taky ani jinak nejde. Má sousedská kamarádka (bydlí hned ve vedlejším vchodě, už jsem o ní určitě někdy mluvila) to má stejně a jelikož se celkem často vídáme a když se nevídáme, tak písáme (:D jo, zní to divně a úchylně, ale rýmuje se to.. :D), tak často si povídáme právě o SŠ. Víte, máme takovej super sen a kdyby se to vážně povedlo, budeme v sedmém nebi! ^_^

Ve škole nám výchovná poradkyně (a učitelka na zemák), myslím před týdnem, přinesla první katalog školy, který jim do školy dorazil. Jako první se optala mě, jestli mám zájem. Já jednoslově řekla "ne", protože vím přesně, co to je za školu. Doma mám už další dva katalogy z minulýho, a dokonce z předminulýho roku. Navíc, je to soukromá a to je podle mě zbytečné. Dalších se už neptala, protože už má svůj obrázek, kdo kam by chtěl anebo kdo kam by se hodil.. Takže ten katalog odložila na polici a potom pak nejspíš půjde do školního sběru.

Ano, nový ředitel vyhlásil sběr papíru a ten nejlepší dostane tablet! Po rozležení v hlavě mně došlo, že tablet by se mi celkem hodil. Znám spoustu výtvarnických blogů, kde adminky využívají na tabletu různé super programy na kreslení, malování a skicování. Chtěla bych to také vyzkoušet:) A kdyby by to nevyšlo, možná bych si ho přála k Vánocům. Beztak nevím, co bych si nic jiného přála. Také to tak máte? Dřív jsem si přála hromadu drahých hraček a věcí a teď si složitě vybírám jednu dražší věc, kterou pak náležitě využiju. Uvidím :)
Jako další ceny za sběr můžeme vyhrát celá třída poukaz do lanového centra, nám deváťákům můžou přispět na třídní trička nebo na konci devítky velkou rozlučku absolventů a také mezi cenama jsou kupóny do McDonald's, takže to sbírání stojí určitě za to!

Když už jsem se rozepsala o té škole, tak včera nám poradkyně přinešla další letáky na nějakou zemědělskou. Kamarádka si jeden letáček vzala. Učitelka přinesla také leták o úřadu práce, kam v blízké době půjdeme. A tuhle středu jedeme do vedlejšího města, do jedné automobilky :D Takže něco neodolatelného pro holky, ale aspoň se nebudeme učit! ;)
Jo, ta devítka vážně není špatná. Věděla jsem, proč se na ni těšit. :)

Tak fajn, už to tu teď ukončím, musím se domluvit s tou kamarádkou. A pak frr domů a umělNIČIT.

Čtvrtek 27. září 2012 / Poprvé SCIO testy

27. října 2012 v 19:36 | Anushe^ |  ✯ Den za dnem
Čtvrtek 27. září 2012

Čtvrtek. Čtvrtek pro 9.A znamená škola do půl čtvrté a k tomu samé těžké - nebo spíš žádné odlehčené předměty. Je tam fyzika, matematika, mluvnice plus dnes opakovací písemka, dále také dějepis, přírodopis, angličtina... Ale zachraňoval to ten fakt, že dnes jdeme v tento týden naposled, protože zítra je státní svátek! :)

Při přírodopisu se pomalu seznamuje s horninami a nerosty (žádný kámen ani šutr!!!). O dějáku se dozvídáme, že založení OSN po první světové válce byla vlastně blbost. Při matice nás pan učitel vtahuje do mánie lomených výrazů a při fyzice nám zas ukazuje, na jakém principu pracuje elektrický zvonek nebo jistič.
Na ájině, no, tam se moc nových věcí neučíme, protože něktěří stále moc nechápou rozdíl mezi přítomným časem prostým a průběhovým... -_- Dnes jsme se ale s kamarádkou moc zasmály, když učitelka přeložila slovo 'diskotéka' 'tancovačkou' :DDD a hned potom spolužák za náma přeložil 'band' jako 'banda' :DD Potom ještě se na nás kamarád před náma otočil a říkal nám, jak bude určitě běžně používat na návštěvě v Anglii věty typu 'Tvoje kalhoty jsou příliš dlouhé' :DD Jelikož jsme byly už maximálně rozchechtané, tak nám vše přišlo děsně vtipné. Určitě to znáte také, no ne?
Při hudební výchově jsme místo zpívání písniček zapojovali mozky nad zkušebními SCIO testy z češtiny. Dnes jsme to zkoušeli poprvé. Konečně jsem mohla pocítit ty nervy, ten odtikávající čas a to rozhodování zda-li je A, B, C nebo D správnou odpovědí. No, stihli jsme dvanáct otázek, z toho jsem já měla devět správně. To by šlo.. Budu na sobě makat!!!
Ačkoli SCIO testy na školách, kam se nejspíš budu chít hlásit, nemají největší vliv na tom, jestli mě přijmou nebo nepřijmou, ale každý bod se bude počítat!
Musím to dát! Já tam chci!

Nový styl mých deníků

27. října 2012 v 16:20 | Anushe^ |  ✯ Den za dnem
Ahoj!
Ode dneška začnu přidávat své deníky, které jsem si psala od konce září. Není jich moc. Psala jsem si je, jak jinak, pro svou potřebu. Abych si vše pamatovala. Pořád myslím na to, že mám poslední rok na základce, pak se vše bude měnit... Strašně to uteklo. Nemůžu uvěřit, že za chvíli (dobře, mám ještě čas ale.. :D) mi bude 15. A pak 16, pak 17 a pak najednou 18 a dospělost... Chtěla bych se zastavit na konci 13ky. To je pro mě ten pomyslný střed dětství/puberty. Už to není ta 11letá, co si zkouší potají maminčiny barevný stíny, ale zase to ještě není ta, co se už chová a myslí jako dospělá. Na dospělost se netěším. Myslet zodpovědně, nedovolit si žádnou chybu, chodit do práce, samé povinnosti... Maximálně se těším na 15 a +, protože budu moct chodit na diskotéky. Ráda totiž tancuju. Ale to je tak celé. Nepiju ani nekouřím. Nepotřebuju si užívat mládí takovým tím stylem, že na všechno s**u, chlastám, kouřím, fetuju...
Hrozně se mi líbí tenhle obrázek ↓

✯ Jsem opět tady!

25. října 2012 v 20:50 | Anushe^ |  ✯ Kolem blogu
Ahooooj!
Tam ta da dáá, jsem zpět. Doufám, že už opravdu ano. :) Kompletně jsem to tady předělala, protože ten můj minulý "styl" jsem už nechtěla. Promazala jsem rubriky, přepsala některé články, aby se daly číst a tak dále. Pořádně to tady prošmejděte, ať na ty nové věcičky přijdete. ;)
Také přecházím z pomyslného typu blogu 'deníček a móda' na 'art blog'. Art blogy se mi děsně líbí a jelikož se umění chci věnovat celý život, bude i o něm můj blog. Budou tu mé práce a tak. K článkům chci někdy i načmárat nějaké rychlejší kresbičky a by byli bohatější. Vlastně celkově chci k článkům přidávat svou tvorbu. Ať už to jsou kresby nebo fotografie. Mohlo by to být pěkné. Jsem si vědoma, že některé dosavadní čtenáře zklamu a už je můj blog nebude bavit. Pak ale přijdou jiní a ty je zas bavit budou. ;) Je to jedno.

V rozepsaných mám předepsané své deníky, které jsem si psala, když to tu ještě pustošilo. Překvapení! Budu je postupně zveřejňovat. Těšíte se?
Zajímalo by mě, co je pravda. Blog.cz mi píše, že můj blog navštěvuje 0 lidí, TOPlist ale zas za každý den průměrně 110 lidí. Tak co je teď pravda, že? :D Je neuvěřitelné, jak se ta návštěvnost drží (věřím-li TOPlistu :D)! Kde se ti lidé berou? :)

Nechci se moc rozepisovat. Jen jsem slíbila, že během středy nebo dneška se to tu už rozjede. A tímto článkem to podtvrzuji! Budu to tu dále rozvíjet. Chci jiné články než předtím. Říjen 2012 = reforma blogu!

Moc mě potěšíte, když mi napíšete něco do komentářů. Cokoli. Jak se vám líbí "nový" blog? Jste spokojeni, že nyní to bude art blog? Budete sem chodit? Napište mi svůj názor! :) Díky,
Anushe^