Prosinec 2012


Předvánoční DIY inspirace (DIY dárky, inpirace na zabalení)

21. prosince 2012 v 16:00 | Anushe^ |  ✯ DIY aneb vyrob si
Poprosili jste mě, jestli bych přidala další DIY inspiraci jako mám již tady. A já si řekla, proč ne? ;) Ačkoliv se to dá najít obyčejně na internetu, ale někdo to třeba nenašel anebo taky někdo na to je na líný a od toho tu jsem já. Takže se usaďte, předvánoční inspirace na handmade výrobky začíná!

Ještě podotýkám, že vše je děsně jednoduché a vlastnoručně vyrobené vánoční dárky potěší dvakrát víc, než kupované. Já osobně tento rok budu z velké části také pouze vyrábět! Ale to třeba až v dalším článku... ;)

// Článek jsem měla od 10. prosince v rozepsaných, ale trvalo mi, než jsem ho dělala, a tak bude opět celkem na jednu věc. Moc mě to štve, ale tak třeba poslouží jako inspirace na Vánoce příští rok... Omlouvám se vám.


Sobota 17.listopadu 2012 / Konec sběru

2. prosince 2012 v 20:09 | Anushe^ |  ✯ Den za dnem
Sobota 17. listopadu 2012

Víkend.
Poslední dobou mně to strašně utíká. Je pondělí a pak najednou pátek odpoledne. A takhle to jde furt dokola. Nic moc se neděje... I když to bych lhala. V neděli večer jsem se konečně odhodlala ostříhat si vlasy. Vážně strašně dlouho jsem to chtěla udělat. Pak taky jsme s kámoškou sousedkou udělaly večer 45ti minutovou procházku s našimi "trhači".

Ve středu byl poslední den našeho školního sběru. Celý dopoledne jsme stáli před školou, kde byly obrovský kontejnery a nosili jsme do nich všechen nasbíraný sběr. Byla to velká fuška. Za celou dobu se tam ty konternery vystřídaly snad čtyři!
Vážně asi nejsem normální. Dělám si práci s takovouto fotkou... kárka s kartónem, omg :D
Ale byla sranda, takže si nebudu na nic stěžovat. Snad jen, že mi přijde docela nápadné, že vyhrál kluk z vedlejší třídy, který se s ředitelem zná a neustále je vidíme spolu, jak se spolu baví jako nějací kamarádi. o.O No nevadí.
Dnes jdu s kamarádkou na druhou část Rozbřesku! Moc se těším. Jsem na něj zvědavá. Kámoška sousedka byla na půlnoční a prý tam něco pozměnili. Všichni v tom kině úplně koukali, že to v knížce nebylo! Takže se moc těším :)

Jo jinak mám stylovou učebnici matematiky! Na jedné stránce je znak relikvie smrti :PPP

Středa 7. listopadu 2012 / Olympiády

2. prosince 2012 v 20:07 | Anushe^ |  ✯ Den za dnem
Středa 7. listopadu 2012

Achjo.


Zítra píšeme písemku z přírodopisu a mě se to vůbec, ale VŮBEC, nechce učit! Z prvních čtyř skupin nerostů podle chemického složení. Většinu jsme se učili už minulý rok v chemii, ale tady se bude chtít zas trochu něco jinýho a já si ty vlastnosti také nepamatuju.. achjoo. Nejblbější na tom je ten fakt, že já se prakticky už nemusím moc učit, když mi nejde o známky. Ale zas na to nechci kašlat úplně, to by bylo blbý.. Ke všemu nějak za hoďku jdu na trénink, takže další zdržení a zítra to hned první hodinu píšu! Good -_-

V pátek píšem velkej test z matiky, to si musím zopakovat taky dneska, protože zítra nebudu ani náhodou stíhat!
Jedu do Prahy. Zase. Na střední školy na zhodnocení mých děl. Jsem zvědavá. Do konce týdne musím už vrátit vyplněný přihlášky zpět naší poradkyni. Včera jsem si zašla za mou učitelkou ze ZUŠky pro doporučení, která se přidají k přihlášce. Jajaj. Bylo to docela dojemný. Zas na mě dolehlo, že se to všechno krátí... Achjo. Strašně ráda tam chodím. Moc to uteklo.


Včera jsem psala olympiádu z češtiny. Nešla jsem tam s žádným cílem, chtěla jsem si to jen zkusit. Šli jsme tam po čtvrté hodině a pak až jsme to napsali, mohli jsme jít domů. Jinak bychom měli vyučování do půl čtvrtý :D Takže jsem se ulila. První část byla v pohodě, různé doplňování. Muselo se přemýšlet nad významy vět a tak. Druhá část byla slohová. Mohli jsme si vybrat jakýkoli slohový útvar - popis, vyprávění, dopis, charakteristiku - a jen, aby to obsahovalo jednu určitou větu. Já psala úvahu, protože ta je vždy správně. Už jsem na to trochu kašlala, měla jsem tam nějaký škrtance, ale nechtělo se mi to ještě jednou celý přepisovat.
V pondělí jdu na další olympiádu, dějepisnou. Sázím si, že skoro nic nebudu vědět. Já si to učivo pamatuju jen v tu dobu, kdy to probíráme, pak už ne. :D Ale zkusím si to. Prý se to zapisuje k přihláškám, ale u mě nevím, jestli to není na prd, když se počítají jen výtvarné aktivity. Uvidím. Možná se někoho zeptám.

Tak, musím se jít fakt učit!!!!
zatím

Krajiny za jízdy

2. prosince 2012 v 18:53 | Anushe^ |  ✯ Fotografie, random
V počítači mám fotky krajin, které jsem fotila, když jsme na konci října jeli na návštěvu za příbuznýma. Jsou lehce díky jízdě rozmázlé, ale mně se ten výsledný efekt líbí.
Jelikož jich je víc a nejsou až zas tak zajímavé, nechtějí se mi přidávat k deníkům. Proto jsem zvolila samostatný článek.

Ale teď už žádné okecávání a vrhnem se na ty fotky. Zde jsou...


Středa 31. října 2012 / Rozloučení s angličtinářkou

2. prosince 2012 v 17:32 | Anushe^ |  ✯ Den za dnem
Středa 31. října 2012

Před chvilkou jsem došla ze školy domů.

Fuu.

Tak si asi zas zapíšu, co se dělo.. Dnes ráno jsem do školy nesla kytku pro tu učitelku na angličtinu, která dnes odchází. Je opravdu pravda, že to je z velké části kvůli nám. A tak jsme se chtěli rozloučit diplomaticky. Květina nakonec skončila u mě doma, protože kámoška, která bydlí blíž, má teď všechny vázy plné. :D Ale přežila! Cítila jsem se trochu blbě, nýst do školy kytku během školního roku. Ale nebyl žádný problém a před první hodinou jsme stihly zajít za třídní, jestli bychom si ji mohly u ní nechat, aby nezvadla. Asi jsme ji příjemně překvapili.. Byla tam i třídní béčáků a vypadala, že se na nás zlobí, že 'jsme to ti, kvůli kterejm ta učitelka odchází' a zároveň záviděla, že budeme lepší než její třída (ta pro ni nic očividně neměla). To nám je ale ukradený.


Při matice celou hodinu opět zkoušel. Já byla v klidu, protože mě zkoušel myslím v pondělí. Zkoušení, jako obyčejně, počítali strašně pomalu, a tak já jsem si v klidu skicovala. Dnes jsem toho stihla poměrně hodně. :)
Při češtině.. Ooooou! Sloh! Vyprávění! Už minulý týden se zkoušelo, ale na mě to nevyšlo. Dnes už ano. Měli jsme za úkol si sepsat a naučit na zpaměť text vyprávění oblíbeného filmu nebo knihy a před celou třídou to pak převyprávět. Učitelka to tentokrát brala odzadu. To to šlo rychle, nikdo to totiž neměl nachystaný, ááá! Už to bylo skoro u mě! Kámoš a pak já! Prosím, ať to má! Měl. Částečně. Když jsem to ale nečekala, tak to vzdal a že si to opraví příště. A je to v hááji, jdu já... Začátek byl fakt děsivej. :D Byla jsem nervózní. V půlce jsem si ale uvědomila, že to je celkem v pohodě. Neudělala jsem žádnou velkou chybu, tak dobrý. Příště prosím ale míň nervozity, děkuju! Spolusedící mi pak jen řekla, že jsem se trošku červenala, ale ona teda taky. Dvě spolužačky pak na mě i ukázaly palec nahoru, tak snad to bylo v pořádku. :) Dostala jsem 1. konečně to mám za sebou..!

Potom byla na řadě už ájina. Předání kytky a rozloučení s učitelkou... Předali to dva kluci. Jeden, který tu učitelku posledně pořádně naštval a druhý, který taky není andílek, ale umí mluvit. A navíc si vymyslel nějaký proslov. :D Nejdřív mi to přišlo trapný, ale nakonec se mi to líbilo. ;) Dal jí i navíc bonboniéru, kterou následně nabídla nám. Takže jsme ji snědli společně. :) Učitelku jsme překvapili. Neměla asi daleko do slz, ale jen se jí spíš spustila rýma. Byla moc potěšena. Asi i díky tomu zapsala známky ze včerejší opakovací písemky jen těm, ktěří chtěli. A taky jsme se neučili. Ona si dodělala nějaké své věci. A my si jentak v lavici hověli. Holky na tabuli dělali anglickou šibenici. A já si skicovala. Učitelku. Možná, že to i využiju do naší prezentace na konci roku. Učitelka na konci hodiny si toho všimla a přišla ke mně se podívat. Já to nechtěla ukazovat, protože kdyby kreslil někdo mě, tak bych si vduchu říkala, jak to nejsem vůbec já a tak. Ale snad to je trochu podobné. I ona to říkala. Taky mi řekla, že mi drží palce, ať se dostanu, kam chci. Teda myslím, že to říkala :D já jí moc nerozumněla. Taky jsme se s ní skoro celá třída vyfotila, taktéž na tu prezentaci. Snad tam vypadám dobře, neviděla jsem to.

Dnes mám ještě trénink. Snad uvidím po dlooouhé době nejlepší kámošku. Byla nemocná. Bylo to nekonečný. Měla anglínu, pak zánět průdušek, potom dokonce pásový opar... Nemůže ještě cvičit, ale už se bude chodit dívat a to je hlavní. Kámoška sousedka si je dnes v Praze, zítra taky.. WTF. Já tam jedu příští čtvrtek (chabé oplacení...).


Dneska jsem si chtěla něco nakreslit. Uvidím, jestli se k tomu dobelhám. Včera jsme s mamkou objednaly na internetu A1 desky na výkresy, protože je už budu potřebovat. Tady u nás je nikde nemají, maximálně A3 a to jen obyčejné na zavazování. Paní ze mě chtěla udělat idiota, že mi řekla, že A2 mají, ale přitom tam byly jen A4 a A3. Aha, jasný, jasný. Tady někdo ví, co prodává... o.O Ale to prostředí bylo skvělý. Samé výtvarné potřeby, stojany, obrazy, úúch..

jogurt, nakrájené jablko a medové Emco müsli - fakt mňamka! :)

Ještě jsem chtěla napsat pár nějakých věciček, ale nakonec jsem usoudila, že to jsou strašné drobnosti, že to nemá ani cenu psát.

Pondělí 29. října 2012 / Angličtina

1. prosince 2012 v 20:56 | Anushe^ |  ✯ Den za dnem
Noo, sice prakticky nestíhám, ale chci zas něco málo zapsat do deníku.. :)

Tak. Kde začít? Tak co se dnes dělo? První písemka z dějáku. Přiznávám, že se divím, že jsme psali až po takový době. Většinou jsme psali první už hned z kraje šk. roku. No což. Pak nám taky nabízela, že je volno na výlet v prosinci do Drážďan. Jedou tam němčináři, ale jsou ještě volná místa, tak to nabídla i nám. Na tyhle německý výlety mají přednost němčináři a po nich deváťáci jako poslední možné výlety, to chápete ne? Minule jsme se tam s kámoškama už nenacpaly, protože deváťáků bylo strašně moc a ani všichni nemohli jet. :D Letos to je jinak. Já bych docela ráda jela, musí to být hezký. Uvidíme.
Jop, už jen dvě hodiny ájiny s touhle učitelku. Minulý týden nám totiž oznámila, že končí. WHAT?!!! To byla naše reakce. /Pochopitelně v češtině, my nic neříkáme anglicky, už ani omluvení atd, co jsme dřív dělávali a takhle to zní víc stylově.. :D A důvod? Z velké části kvůli nám. Tak to je megakrutopřísný. Mluvím-li za sebe, tak mě to maximálně překvapilo! Jak? Mile. Okamžitě se mi rozjely myšlenky, jak nás ta nová učitelka konečně něco naučí a nebudeme se furt opakovat. Joo. Doufám, že to tak bude! Prosím, prosím, prosím! Tohle je vážně děsný. Ať je i přísnější, ale ať dokáže naučit!!! Takhle nějak se mi to v hlavě hemžilo. Ještě k tomu důvodu.. Je pravda, že ji už asi dvakrát dokázali tak naštvat, že bouchla věcma, s dupotem prošla kolem nás a třísknutím zabouchla naše dveře. Chudák. Zaslechla jsem, že ona se ani správně nemá rozčilovat, takže kvůli nám nim musela být poslední dobou (trochu delší dobou) v pěkném stresu a její psychika ta tam... Je to prý i kvůli jiným věcem, ale můžeme za to hlavně my. Ve středu tedy máme s ní poslední hodinu. Rozhodli jsme se, že se jí složíme aspoň na nějakou slušnou kytku, aby viděla, že se také umíme chovat. Nic to nezmění, ale jako slušnost to je podle mě dobrý. Zítra o hodině volna ji jdem s kámoškou a kámošem koupit.
Teď jsem si kvůli tomu vzpomněla, že nám dá test 'na rozloučenou', super.. :D Zopakuju si to ve škole, stejně nám neřekla, co tam vlastně bude.. -_-


Rozkecávám se a úplně zbytečně. Chtěla jsem jít dřív do postele a číst si, achjooo.

Tak dobře, ještě při matice jsem byla zkoušená. Naštěstí jsem nic nezvorala a mám za 1. Při dvojhodinovce těláku jsme s kámoškou opět válely ve volleybale. Nám dvěma jde nejlíp. Hrozně nás baví. Ruce pak bolej, ale přesto nás strašně baví. :) Ke všemu ta učitelka má k volleybalu jakýsi vztah, hrajeme ho hrozně často! :D

Dneska jsem měla odpoledne výtvarku. Teď pracuju na jedný architektuře. Rozhodla jsem se pro perokresbu, protože té mám doma strašně málo. Nemám totiž redispero. Tak na tom dělám aspoň ve výtvarce. Snažim se teď spěchat, abych toho nakreslila co nejvíc. Učitelka mi u zápisu slibovala, že se mi bude věnovat a budu i kreslit něco jiného - zatím to tak vůbec nevypadá. A moc tomu nevěřím, že se to tak i změní. Divný.
Podle mě ale nemám žádný skluz. Kreslim průběžně, doma si taky pracuju, tak snad nebude problém...

Fufufu, tak teď už vůbec nestíhám! Super! Tak já letim.

Úterý 23. října 2012 / Jak to na DOD probíhalo

1. prosince 2012 v 20:52 | Anushe^ |  ✯ Den za dnem
Úterý 23. října 2012

Bmmm...
Jo, ty mé začátky deníku jsou vždycky vážně super :DD

Všimla jsem si, že v úterý píšu nějak často. Je pravda, že nemám žádnej kroužek, a tak i třeba kvůli tomu mám čas na napsání si deníku.

Tak. Už to bude týden, co jsem byla v Praze na dnu otevřených dvěří jedné střední umělecké školy, kam se budu hlásit. Byla jsem před tím hodně vyklepaná, ale teď když na to myslím, tak zbytečně! Další dny jsem to převypravovala asi dvakrát, takže se mi to sem nechtělo psát. Ale teď to asi zvládnu (je to strašná námaha, víte?)...
Kde začít? Asi od rána. Takže, do školy jsem šla na první čtyři hodiny. Po té čtvrté jsem se rozloučila s kamarádkama, ať mi drží palce a běžela jsem do jídelny na oběd. Byla jsem tam skoro jediná, loser. Snažila jsem se spěchat. Slíbila jsem, že ve dvanáct budu doma. A opravdu, ve dvanáct přesně jsem dorazila domů. Mamka už se jen dochystávala. Já si do předem nachystané kabelky přes rameno naházela zbylé věci, které by se mi hodily a pak jsme už šly na vlakové nádraží. Byla jsem zvědavá. Na to všechno! Na školu, jak to tam vypadá, na profesory, na vystavěné práce, na Prahu, na tramvaj, metro... Já vím, uvědomuju si, že zním jak nějakej buran... :D To si o sobě ani nemyslím, bydlím v normálním městě, ale Praha je Praha, žejo.. :) Taky jsem byla zvědavá na mě a mamku. Dámská jízda. Jen my dvě. Praha. Jsem ráda, když mám chvíli jednoho z rodičů jen pro sebe. :) A bylo to vážně fajn. Netušila jsem, že na téma 'střední škola' se tolik napovídá. Prakticky jsme si o tom povídaly celou dobu! Na cestě tam, na cestě zpět. Wow.

Úterý 16. října 2012 / Výlet do Prahy na DOD

1. prosince 2012 v 20:50 | Anushe^ |  ✯ Den za dnem
Úterý 16. října 2012

Jo!
Zítra Praha! DOD - Den otevřených dvěří jedné střední, kam se nejpravděpodobněji budu hlásit. A taky zítra v ŽK nejspíš špatná známka z matiky! Jo! (ironiee) Ale netíží mě to (ne, tohle není ironie), nejde mi totiž už o známky! hahaha, budu to všem furt opakovat, protože se mi to strašně líbí, jak všichni učitelé upozorňují, že se musíme snažit, protože se tohle vysvědčení ještě píše na přihlášky. Haha, já se jen v duchu směju, jelikož já toto vysvědčení před příjmačkama už nestihnu, takžeee cháchá. Ne, nechám toho.

Zítra jdu na první čtyři hodiny a pak letim domů a jedeme s mamkou vlakem do Prahyyy. Jedeme tam dřív, abychom měly rezervy a taky se tam trochu prošly. Těším se:) Jsem na to zvědavá.
Na tuhle školu prakticky nechci, chci tu druhooouuu! Prosím! Ale ty dny otevřených dveří se hodí a něco se dozvim. Sakra, nemám čas se tu teď vykecávat, nestííhááám! Ale já si chci všechno zapsat! ..
Okay. To by snad stačilo, já se jdu ještě donachystat a pak spát. Vidím to tak, že půjdu nejdřív za hodinu, super...

Opožděné deníky

1. prosince 2012 v 18:10 | Anushe^ |  ✯ Kolem blogu
Přeji hezký první prosinec!
Už je to tady, už se to blíží! Jak se těšíte na Vánoce? Mně to letos děsně utíká. Mám trochu strach, že vše nestihnu, co bych stihnout chtěla (a měla). Ale asi to k tomu patří a já se tím nechci (tolik) trápit.
Jak si užíváte života? :) Já si ho teda užívám. Každý vidí pod pojmem 'užívat' něco jiného, ale já pod tím svým si ho fakt užívám. ;)
V rozepsaných mám stále několik deníků z předešlých týdnů. Nějak to nemůžu dohnat. Ke všemu píšu občas nové, achjo :D Myslím si, že to už musí vypadat divně. Promiňte, promiňte. Fakt to už musím dodopřidat! Dnes nějaký přidám, ale od osmi budu sedět u telky a čučet na Stmívání! :)

no nic, jdu přidat nějaké ty další opožděné deníky. zatim!
Anushe^